Start O nas

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /szkolakpk/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /szkolakpk/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Szkoła kształci i wychowuje w oparciu o podstawę programową kształcenia specjalnego. Zakres treści nauczania odpowiada indywidualnym potrzebom edukacyjnym i możliwościom  psychofizycznym Ucznia.

Nauczanie odbywa się w oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania i regułę „małych kroków” w budowaniu nowych umiejętności.

W ramach zajęć Uczniowie rozwijają umiejętności komunikacyjne, poznawcze, społeczne  a także sprawność w samoobsłudze  i  osobistą zaradność. Podczas wycieczek edukacyjno – poznawczych poznają przyrodę, najbliższe otoczenie, środowisko społeczno – kulturalne, włączają się w życie środowiska lokalnego.

Proces wychowawczy w szkole opiera się na osobowej relacji Nauczyciela i Ucznia oraz na świadectwie życia dawanym Uczniom przez Nauczycieli -  ich otwarciu się na obecność i działanie Boga, szczególnie w osobie Jezusa Chrystusa, w codziennej pracy i życiu. Drogowskazem w pracy jest osoba i życie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który ze słabości, bezradności, poczucia odrzucenia i braku uczynił drogę do Boga zgodnie ze słowami św. Pawła: Moc  w słabości się doskonali (por. 2 Kor 12, 9).

Wychowanie religijne Uczniów ma na celu otwieranie ich na poznanie Boga i Jego Miłości tak, by potrafili nawiązywać relację z Nim bez lęków i uprzedzeń.

Obejmuje wprowadzenie do modlitwy i uczestniczenia we Mszy świętej,  przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych – spowiedzi i Komunii świętej, przekazywanie dostosowanych do możliwości każdego Dziecka elementów wiedzy religijnej, rekolekcje.

Opiekę duszpasterską w szkole, duchowe wsparcie dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców zapewnia Prefekt Szkoły.

W ramach współpracy szkoły z Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”, metodycy Centrum dzielą się swoją wiedzą z Rodzicami i Nauczycielami, prowadzą szkolenia kadry, podnosząc skuteczność pracy zespołów terapeutycznych.