Start Strona Główna

Zapraszamy Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi (np. Zespół Downa) oraz wszystkie osoby zainteresowane szkołą

DNI OTWARTE 2017:

środa, 5 kwietnia, godz. 17-18.30

środa, 10 maja, godz. 17-18.30

środa, 7 czerwca, godz. 17-18.30

Nowy budynek naszej szkoły

Nowy budynekNowy budynek1

Zajęcia w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej "Krok po kroku".

Zobacz film z odwiedzin Pani Alicji  Węgorzewskiej w szkole

W roku szkolnym 2010/2011 rozpoczęła działalność pierwsza na Ursynowie szkoła podstawowa dla dzieci z autyzmem.

Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Krok po Kroku” im. bł. Edmunda Bojanowskiego jest szkołą katolicką, prowadzoną przez parafię bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie na Ursynowie.

Szkoła przyjmuje dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym:

-         z całościowymi zaburzeniami rozwoju (lub spektrum zaburzeń autystycznych)

-         wrodzonymi wadami rozwojowymi np zespołem Downa .

Szkoła wspomaga wszechstronny i integralny rozwój Ucznia, wspiera w procesie nabywania wiedzy, umiejętności i postaw, które zapewnią mu przygotowanie do samodzielnego i godnego życia w społeczeństwie według chrześcijańskiego systemu wartości.

Szkoła zapewnia:

-        naukę w małych 2-4 osobowych klasach w obecności nauczyciela i nauczyciela wspierającego,

-        indywidualny program edukacyjny dostosowany do możliwości każdego Ucznia,

-        zajęcia rewalidacyjne, terapię mowy, muzykoterapię,

-        w pełni podmiotowe traktowanie Ucznia,

-        spokojną i bezpieczną atmosferę,

-        wysoko wykwalifikowaną i dbającą o dobro Dziecka kadrę pedagogiczną,

-        współpracę z rodzicami ukierunkowaną na osiągnięcie spójności oddziaływań w zakresie nauczania i wychowania Dzieci,

-        pomoc w zrozumieniu i przeżywaniu wartości religijnych oraz uczestnictwo w życiu Kościoła.

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA STYPENDIUM SOCJALNEGO OD PIERWSZEGO ROKU NAUKI

tel: 535 393 000